Státní tiskárna cenin: Ucelená kolekce studentských návrhů bankovek

06.02.2021 20:15

Album je ve formě desek s klopou včetně všech šesti pamětních listů v podobě bankovek UMPRUM. Jednotlivé pamětní listy v podobě bankovek mají v sadě stejné číslování! Jedno album, jedno číslo na pamětních listech.

Státní tiskárna cenin: Ucelená kolekce studentských návrhů bankovek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Státní tiskárny cenin se nachází v centru Prahy

Předpokládaný náklad určený k prodeji je pouze 50 kusů. Od 1. února jsme kolekci doplnili o poslední Pamětní list v podobě bankovky s motivem Českého skla – skleněných lustrů. Autor návrhu Tuan Trong se inspiroval současnou tvorbou designérů Jana Plecháče a Henryho Wielguse a jejich kolekci svítidel s názvem „Neverending Glory”, kterou vytvořili pro českou sklárnu Lasvit.

Album s celou kolekcí je vyrobeno z kvalitního grafického papíru v gramáži 300 g/m2 v tmavě zelené barvě Keaykolour Original Holly. Pod každou průsvitnou kapsou je popisek s názvem hlavního motivu pamětního listu, období vzniku uměleckého díla a jméno jeho autora. Na klopě alba naleznete více informací o celém projektu spolupráce STC a UMPRUM. Logo a text na deskách je ofsetem. Na Pamětních listech v podobě bankovek byla použita tisková technika ofset a ražba.

Pokud jste si již pamětní listy zakoupili, nezoufejte. Album je možné zakoupit také samostatně na našem e-Shopu v části Pro sběratele (ZDE).

Svým nákupem podpoříte další projekty, které realizuje Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze. Podpořte mladé talenty a sestavte si ucelenou kolekci návrhů bankovek očima dnešní mladé generace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Sýček, čáp černý, křepelka. Zemědělský výbor PSP chce oslabit jejich ochranu

7:34 Agentura ochrany přírody a krajiny: Sýček, čáp černý, křepelka. Zemědělský výbor PSP chce oslabit jejich ochranu

Poslanecká sněmovna PČR právě projednává novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, která má umožnit…