ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.09.2012 17:40:00

Dopis grémiu ODS

Dopis grémiu ODS

Dopis grémiu ODS

Vážený pane předsedo,
 Vážená paní 1. místopředsedkyně,
 Vážení místopředsedové,
 Vážení členové grémia ODS,

 jsem přesvědčen, že by se vedení ODS mělo jasně politicky postavit k Bezprostředně po atentátu jsme byli touto věcí šokováni a jistě jsme, stejně jako většina bezpečnostních odborníků a sdělovací prostředky, znepokojeni selháním ochranné služby na místě incidentu i bezprostředně po něm.

 Debata o selhání prezidentovy ochranky však za žádných okolností nesmí zastínit podstatu věci samé, která byla dostatečně jasně rozkryta v prohlášení útočníka jak před jeho zatčením, tak i po jeho propuštění z cely. Ano, prezident byl zraněn jen lehce, ale naše země utrpěla zranění vážná. V Chrastavě byl překročen Rubikon a mne překvapuje, že ODS nebije na poplach, tak, jak vždy v takových chvílích v minulosti činila.

 Nesmí přeci zapadnout, že atentátník veřejně přiznává, že tento čin byl veden politickými motivy, přičemž jiné způsoby, jak upozornit na svůj levicový postoj, pokládá výslovně za neúčinné. Dříve tu byly urážky, nadávky, vajíčka, dokonce i facky. To zjevně podle vyjádření atentátníka nestačí. Včera jsme tedy viděli hlaveň vzduchové pistole na těle prezidenta. Má snad být příštím účinným způsobem, jak projevit svůj politický postoj, střelba ze samopalu? Nebo snad

 Vytváření politicky motivované nesnášenlivosti v naší zemi, a to nejen ze strany levice, tak, jak jsme poslední dobou svědky, musí ustat. Politická debata mezi opozicí a koalicí jistě může být ostrá a emotivní, ale je třeba nekompromisně odmítat takové projevy politiků, které nutně vedou k růstu agrese ve společnosti. A stejně tak je třeba o to více připomínat boj za principy svobody, svobodné politické soutěže a zastupitelské demokracie, který ODS vždy vedla.

 ODS, jako strana, která vždy stála na straně svobody občana a obhajobě jeho práva na svobodný projev názorů, by přeci měla dát jasně najevo, že principy, na kterých staví, se od takového pojetí světa, jakým atentátník z Chrastavy obhajuje své konání, zásadně liší a že je třeba proti takovému pojetí světa a postojům tvrdě bojovat.

 S pozdravem

 Boris Šťastný
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout