Hana Třeštíková , MgA.

  • PRAHA SOBĚ
  • Praha 7
  • místostarostka městské části
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.05.2020 8:39:00

Praha finančně podpoří výtvarné umění

Praha finančně podpoří výtvarné umění

Prostřednictvím Galerie hlavního města Prahy nakoupí umělecká díla nebo zvelebí veřejný prostor.

Radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková předloží Radě hl. m. Prahy další ze svých opatření na záchranu kultury, tentokrát na podporu výtvarného umění. Z programu Umění pro město uvolní Praha celkem 10 milionů korun, kterými podpoří současné umělce. Galerie hlavního města Prahy za tuto částku nakoupí nová umělecká díla do svých sbírek, nebo zafinancuje tzv. murály, velkoplošné malby na zdi domů nebo jiných objektů. Část těchto finančních prostředků také půjde i na spolupořádání krátkodobých výstav ve veřejném prostoru.

„Zvlášť v době čekání na vládní opatření, kdy jsou kulturní instituce ve velké nejistotě, považuji jako radní za důležité nezapomenout na žádnou oblast kultury, kterou současná situace existenčně zasáhla. Teď pošleme 10 milionů korun na podporu výtvarného umění. Galerie hlavního města Prahy využije tuto částku vícero způsoby – třeba zakoupí zásadní díla současných českých umělců, jejichž práce dosud v portfoliu sbírky Galerie chybí. Pořízené umělecké objekty si pak návštěvníci Prahy budou moci užít buď ve veřejném prostoru, nebo na plánovaných výstavách právě v Galerii,“ shrnula radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková.

Část peněz poputuje také přímo umělcům, kteří zkrášlí ulice města svými murály, velkoplošnými malbami na venkovních zdech, jak můžeme od prosince vidět na Vltavské. A další finance poputují do projektů zaměřených na prezentaci současného umění, o něž byl rozšířen letošní program Umění pro Prahu.

„Věřím, že díky této iniciativě se dostane k umělcům pomoc, která je povzbudí a ukáže, že jejich situace není Praze lhostejná,“ dodává ředitelka Galerie hl. m. Prahy Magdalena Juříková.

Praha již podpořila různé kulturní instituce, pořadatele on-line kulturních programů nebo také knižní vydavatelství. Na celostátní úrovni pak aktuálně běží benefiční akce NIC 2020, kterou uspořádala Hana Třeštíková ve spolupráci s kulturním portálem GoOut. Až do pátku 1. května mohou fanoušci kultury zakoupit vstupenky na neexitující kulturní zážitek a podpořit tak své oblíbené divadlo, hudební klub nebo kino.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout