Robejšek (Realisté): Spustili jsme petici k povinnému vojenskému výcviku

24.09.2017 19:27

Realisté zahájili v Opavě sběr podpisů pod petici za zavedení tříměsíčního základního vojenského výcviku pro muže. Povinný výcvik je jednou z klíčových priorit programu Realistů 33 realistických kroků vpřed pro nadcházející podzimní volby do Poslanecké sněmovny ČR.

Robejšek (Realisté): Spustili jsme petici k povinnému vojenskému výcviku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Robejšek

„Žijeme v době, kdy je přežití národa a zachování naší civilizace prvořadý národní zájem. Česko musí splnit všechny závazky spojené s členstvím v NATO a zároveň se starat o co nejvyšší bezpečnostně politickou soběstačnost.

Žijeme v době, kdy by měl každý muž přemýšlet o tom, jestli unese zbraň, jestli v nouzi dokáže bránit svou rodinu a svou zemi. Proto Realisté zavedou povinný tříměsíční vojenský výcvik pro mladé muže.

Moje strana chce dokázat, že národ chápe hrozby lépe než od reality odcizená politická třída a že chce ke své obraně přispět. Proto Realisté startují petici za zavedení povinného tříměsíčního vojenského výcviku pro mladé muže. Podpořte nás a dokažte vládnoucím stranám, že národ na rozdíl od nich ví, co je třeba udělat,“ říká mentor a zakladatel Realistů Petr Robejšek.

Lidé, kteří projdou i tím nejjednodušším výcvikem, vědí, co mají udělat ve složitých situacích havárií, teroristických útoků a živelních pohrom. Existence vycvičených mužů je také odstrašující silou pro případné útočníky. Mladí muži se díky tříměsíčnímu výcviku naučí bezpečně ovládat zbraň a výstroj. Mohou získat přístup k práci v bezpečnostních složkách ČR, řidičský průkaz třídy C a základ pro získání zbrojního průkazu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková: Osada Baba má vlastní webové stránky i mobilní aplikaci

8:39 Třeštíková: Osada Baba má vlastní webové stránky i mobilní aplikaci

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s dalšími institucemi spustil novou mobilní aplikaci a …