Robejšek (Realisté): Neomylná Merkelová

21.09.2017 21:12

Během svého věčného kancléřství Angela Merkelová došla k přesvědčení, že je neomylná. Poprvé Němcům svojí nadpřirozenou schopnost zjevila při záchraně zkrachovaných bank v letech 2007 a 2008. Tehdy prohlásila, že její rozhodnutí zaplatit jejich dluhy je „bez alternativy“.

Robejšek (Realisté): Neomylná Merkelová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Robejšek

Od té doby své nadlidské schopnosti používá ze záviděníhodnou samozřejmostí. Tak tomu bylo v případě porušení její dohody s provozovateli atomových elektráren, porušeni smlouvy o tom, že euro-země nebudou platit dluhy jiných euro-zemí anebo porušení dublinské smlouvy o tom, jak se má zacházet s migranty.

Pozoruhodné je, že pravda se zjevuje pouze jí. Pozice v čele velké země jí zřejmě propůjčuje schopnost objevovat a zjevovat pravdu. A tak je logické, že došla k názoru, že by měla moudrostí, která se ji zjevuje, prospět i jiným zemím.  

Nedávno proto kancléřka prohlásila, že i kdyby v roce 2015 své rozhodnutí otevřít hranice se středoevropany předem konzultovala, tak by s ní nesouhlasili a migranty nepřijali.  Jinými slovy řekla: A proto jsem za ně raději rozhodla sama.

Ale my nevděčníci a hlupáci ji nechceme poslechnout. A proto nám to řekla polopatě: „Skrýt se za plot není řešení migrační krize.“ Já a spousta dalších lidi si přesto myslíme, že pro nás to řešení je. Každopádně lepší než si pustit do země tisíce lidí z nesourodé a netolerantní civilizace.

Jak je to doopravdy? Angela Merkelová samozřejmě není vševědoucí, ale zdá se být všemocná. Podařilo se jí zpacifikovat anebo vytlačit své vnitrostranické rivaly a proto může svůj monopol na pravdu nerušeně používat k tomu, na čem jí nejvíce záleží. Aby zakryla své chyby. A takto viděno má kancléřka pravdu. Pro ni samotnou jsou její rozhodnutí užitečná a tudíž správná. Mají totiž jednu společnou vlastnost. Jsou pro ni samotnou jednodušší, než kdyby se chovala podle mezinárodních smluv anebo německých národních zájmů.

„Pravdivá“ jsou však jen tehdy, když o pravdě rozhoduje pouze sama Merkelová. To ale není skutečná neomylnost, nýbrž názorová diktatura. Ta díky Bohu dosud neplatí u nás a musíme udělat všechno proto, aby to tak zůstalo i po volbách.

Petr Robejšek, zakladatel a mentor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková: Osada Baba má vlastní webové stránky i mobilní aplikaci

8:39 Třeštíková: Osada Baba má vlastní webové stránky i mobilní aplikaci

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s dalšími institucemi spustil novou mobilní aplikaci a …