Redl: Kandidatura je zodpovědnost za sebe i za ostatní... (2. část)

04.08.2018 9:42

V prvním článku jsem upozorňoval na eskalaci problémů ve zdravotnictví, uplynulo pár dní od jeho zveřejnění a o plánovaných protestech zdravotníků čteme denně v tisku. V dokončení článku, představuji další dva body svého zájmu.

Redl: Kandidatura je zodpovědnost za sebe i za ostatní... (2. část)
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto

Rád bych navázal na svůj předchozí článek a představil vám některé z dalších oblastí mého zájmu. Minule jsem zmiňoval zdravotnictví. Aktuálně se ve zdravotnictví opět situace vyhrocuje, a není divu. Myslím si, že předcházet problémům je poměrně jednoduché, stačí neslibovat co nejsem schopen dodržet. A to se nestalo.

Zpět k mým tématům...Začnu spolky, jednotami a dalšími organizacemi, které jsou fenoménem spíše menších měst a vesnic.

Spolky, jednoty, dobrovolné sbory - dědictví předků s neocenitelnou hodnotou: Málokdo si uvědomuje, jaké bohatství pro nás tyto spolky znamenají. Pro menší města jsou spolky nedoceněným pomocníkem ať už v kultuře, organizaci, či při krizových situacích. Spolky jsou založené na dobročinnosti, a zdaleka jim není přisuzován takový význam, jaký pro společnost a zejména pak malá města a vesnice mají. Se zánikem spolků by zanikla větší část společenského života, a to nezmiňuji náklady na práce, které spolky vykonávají pro obce zcela zdarma. Zájmová činnost by byla možná pouze v rámci dojíždění do větších měst. Náklady pro rodiny s dětmi by tak vzrostly a to nezmiňuji čas, který by bylo nutné vyšetřit navíc na dojíždění. Podpora spolků by se měla zlepšit, měly by se stát nedílnou finanční součástí rozpočtů malých měst a obcí. Dal jsem si za úkol najít možné řešení pro zlepšení situace.

Bezpečnost - v ulicích, městech i na vesnicích: Tvářit se, že bezpečnost na ulicích není náš problém, že statisticky se kriminalita významně nezhoršila, je populistický výrok. Občané vnímají, že bezpečnost na ulicích se významně zhoršila, kriminalita je vyšší a obavy o bezpečnost našich dětí maximální. V současné době se potýkáme i na malých městech s problémem agenturních pracovníků. Jejich ubytovávání v bytech po několika rodinách najednou přináší nemalý problém v soužití s místními obyvateli. A to je jen zlomek problémů, který v současnosti vnímáme. Další problémy se určitě objeví, pokud nebude zvládnut problém s ilegálním vstupem imigrantů na území EU. Naší vládou je to zcela podceňované bezpečnostní riziko, jedině SPD od samého začátku bojuje za bezpečnost v naší republice zastavením možnosti nelegální migrace! A i tento bod programu je pro mě velmi důležitý a budu ho podporovat. Cítím se jako vlastenec, cítím zodpovědnost za to, v jakém stavu naši zemi přenecháme svým dětem. Musíme znovu pozvednout sebevědomí nás všech tak, aby patriotismus k naší vlasti nebyl cizí slovo, a aby hrdost na to co vše náš národ umí, byla součástí našich srdcí. Vím, že to jde, ale politici musí jít příkladem.

Osobně chci zastávat logické postoje k problémům, a logická řešení. Politika se dá dělat mnoha způsoby, a já přesně vím, jak ji dělat chci.

Děkuji Vám, pokud jste dočetli až sem, a těším se na vaše případné názory...

Převzato z profilu.

Mgr. David Redl

  • BPP
  • kandidát do senátu ČR, volební obvod č. 8, Rokycany
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková: Osada Baba má vlastní webové stránky i mobilní aplikaci

8:39 Třeštíková: Osada Baba má vlastní webové stránky i mobilní aplikaci

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s dalšími institucemi spustil novou mobilní aplikaci a …