Uničov: Den Evropy otevře veřejnosti dveře do sedmi míst v regionu

09.05.2011 9:04

Devátý květen je tradičně ve všech zemích Evropské unie oslavován jako Den Evropy. Země Evropské unie si tímto dnem připomínají den, kdy francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman představil myšlenku mírové spolupráce v Evropě. Proto bývá někdy také nazýván Schumanův den. Více informací zde.

Uničov: Den Evropy otevře veřejnosti dveře do sedmi míst v regionu
Foto: vpolomouc.army.cz
Popisek: Vlajka EU

V každé zemi Evropské unie je při této příležitosti pořádána řada aktivit. K nim se letos připojí i Regionální rada regionu soudržnosti Střední Morava. Ta ve spolupráci s partnery připravila zpřístupnění sedmi míst v regionu, které vznikly s finanční podporou Regionálního operačního programu Střední Morava. „V našem zájmu je nejen informovat o tom, že se Evropská unie v mnoha směrech podílí na rozvoji regionu, ale také vybídnout veřejnost k tomu, aby se do vybraných míst podívali,“ řekl ředitel Úřadu regionální rady Ivan Matulík. Podle něj je právě Den Evropy tou nejlepší příležitostí. „Proto jsme rádi, že nám realizátoři podpořených projektů vyšli vstříc a veřejnosti umožnili vstup do vybraných míst zdarma,“ doplnil Matulík. Do aktivity se zapojilo celkem sedm partnerů: Šatlava v Uničově, Expozice času ve Šternberku, zámek Nový Světlov v Bojkovicích, Archeoskanzen v Modré a Jurkovičova rozhledna v Rožnově p.R. Otevřen bude i Arcibiskupský palác v Olomouci, ve kterém bude tento den sníženo vstupné na 30 korun za osobu a Radniční věž v Prostějově, kde je potřeba návštěvu jen dopředu objednat na bezplatné telefonní lince 800 900 001 nebo emailem na informace@prostejov.eu.

Všechny expozice, zapojené do Dne Evropy, byly spolufinancovány z Regionálního operačního programu Střední Morava, čili s pomocí evropských peněz určených na rozvoj Olomouckého a Zlínského kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: unicov.czTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Radnice loni podpořila kastraci 166 koček a kocourů

8:36 Valašské Meziříčí: Radnice loni podpořila kastraci 166 koček a kocourů

Velkému zájmu se dál těší kastrační program pro majitele koček, který město Valašské Meziříčí spusti…