Semily využijí příznivých podmínek pro úvěrování

18.05.2011 7:32

Dne 30. dubna na svém zasedání projednala Rada města Semily nabídku bank na poskytnutí investičního úvěru pro město Semily. Město Semily obdrželo celkem 3 nabídky, jako nejvýhodnější doporučila Rada města nabídku od České spořitelny, která nabídla tuto částku městu zapůjčit s aktuální úrokovou sazbou 1,41 %.

Semily využijí příznivých podmínek pro úvěrování
Foto: Luděk Kovář, Wikimedia Commons
Popisek: Semily

Nabídnuté podmínky ukazují na důvěru bank ve finanční kondici města Semily, které už druhý rok v řadě zásadně snižuje zadlužení. V roce 2011 o 10,3 miliónů Kč, v letošním roce o 1,98 mil. Kč. Přijetí úvěru, které projednalo zastupitelstvo dne 14. května, tak nezvyšuje meziročně zadlužení města, pouze snižuje rychlost splácení dluhů, které nejsme schopni v krizové době dostát. Do konce volebního období jsme se zavázali splatit ještě dalších 15 mil. Kč tak, aby celkový dluh města byl ve stejné výši jako dluh města mezi lety 2000 a 2006.

 Je jen škoda, že město Semily takto výhodné podmínky od bank neobdrželo už při minulých úvěrech. Pokud by všechny dlouhodobé úvěry města Semily byly úročeny sazbou například 1,41 % (namísto až 5,61 %), šetřili bychom jen letos na úrocích cca 2 396 tis. Kč.  V příštích týdnech se pokusíme o přeúvěrování těchto starých úvěrů a snížení tak výše splácených úroků. Jedná se o jedno z racionalizačních opatření ke snížení výdajů města.

Mgr. Jan Farský, starosta města

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: semily.czTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Radnice loni podpořila kastraci 166 koček a kocourů

8:36 Valašské Meziříčí: Radnice loni podpořila kastraci 166 koček a kocourů

Velkému zájmu se dál těší kastrační program pro majitele koček, který město Valašské Meziříčí spusti…