Kroměříž chystá opatření, která přispějí k bezpečnosti silničního provozu

18.02.2021 20:51

Kroměřížská radnice připravuje opatření, která přispějí ke zlepšení bezpečnosti silničního provozu na území města.

Kroměříž chystá opatření, která přispějí k bezpečnosti silničního provozu
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

„V letošním i následujícím roce budeme pozornost směřovat především k odstraňování nehodových lokalit, vytváření bezpečného dopravního prostoru pro zranitelné účastníky silničního provozu, k provádění stavebních úprav nebezpečných křižovatek, doplnění a upřesnění dopravního značení a vybavení komunikací bezpečnostní povrchovou úpravou,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Město vychází z dokumentu Strategie BESIP 2021-2030, který byl dokončen v loňském roce a který stál zhruba 200 tisíc korun. Jeho součástí je právě akční plán zaměřený na systémová opatření, infrastrukturu města a na účastníky silničního provozu. „Souběžně s těmito opatřeními budou probíhat také preventivní programy zaměřené na účastníky silničního provoz v různých věkových kategoriích, na cyklisty i na mladé řidiče. Jejich konkrétní podobu samozřejmě ovlivní aktuální opatření proti epidemii,“ popsal vedoucí radničního odboru školství, mládeže a tělovýchovy Jiří Pánek.

Jednotlivé úkoly budou směřovány na místa ve městě i jeho okolí. „Na jejich plnění se budou podílet organizace města, školy, školská zařízení, městská policie, Policie ČR, dopravní komise městské rady, Český červený kříž, Ředitelství silnic a dálnic, Ředitelství silnic Zlínského kraje, některé odbory městského úřadu a také se uskuteční jednání o řešení nebezpečných míst s Krajským úřadem Zlínského kraje,“ uzavřel Pánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Radnice loni podpořila kastraci 166 koček a kocourů

8:36 Valašské Meziříčí: Radnice loni podpořila kastraci 166 koček a kocourů

Velkému zájmu se dál těší kastrační program pro majitele koček, který město Valašské Meziříčí spusti…