Hradec Králové: Fotbalový stadion postaví město samo

31.03.2015 17:04

Před sedmi lety schválili městští zastupitelé vítěze investorské soutěže pro areál aktivit volného času s využitím pozemků v místě Všesportovního stadionu a areálu TJ Slavia v Malšovicích. Včera se sedmatřicetičlenný vrcholný orgán města rozhodl ukončit smluvní vztahy s tehdejším vítězem, tedy firmou ECE Projektmanagement Praha s.r.o., uzavřené v souvislosti s projektem Park Malšovice. Město postaví fotbalový stadion ve své režii, přičemž první faktické kroky zastupitelé učinili před krátkou chvílí.

Hradec Králové: Fotbalový stadion postaví město samo
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

„Město ve snaze urychlit stavbu fotbalového stadionu zadá veřejnou zakázku na pořízení projektové dokumentace pro územní řízení, stavební povolení a dokumentaci pro výběr zhotovitele,“ potvrzuje zastupiteli schválenou variantu dalšího postupu Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro rozvoj města.

Dodává, že vše se uskuteční formou otevřeného nadlimitního řízení, přičemž kritériem pro hodnocení nabídek bude ekonomická výhodnost.

„Veškerá snaha města bude teď soustředěna na stavbu fotbalového stadionu, který by měl v režii města vzniknout co nejdříve. Dnešním dnem, tedy po zastupiteli odhlasovaném ukončení smluvních vztahů s firmou ECE, máme volné ruce a můžeme veškeré přípravné práce zintenzivnit,“ dodává Jindřich Vedlich.

Zastupitelé už byli seznámeni 24. února 2015 se studií proveditelnosti, což by mohla být jedna z cest, jak by v budoucnu mohl být Všesportovní stadion v Malšovicích přestavěn na ryze fotbalový stadion.

„Už tehdy bylo avizováno, že všechno bude podléhat dalším procesům, řízením a schvalováním v radě města a samozřejmě v zastupitelstvu. První krok byl přitom učiněn na zastupitelstvu právě před chvílí,“ potvrzuje Jindřich Vedlich.

Ukončení smluvních vztahů s firmou ECE vznikl městu nárok na úhradu částky ve výši takřka 4,5mil. Kč bez daně.

Jedná se o finanční částky spojené zejména s vyhotovením projektové dokumentace, s inženýringem pro vydání územního rozhodnutí, ale i prokazatelně vynaloženým podílem města na připojení trafostanice.

Výše zmíněné částky vychází ze smlouvy mezi městem a ECE, kde je výpočet náhrad podrobně specifikován.

V prosinci roku 2013 společnost ECE oficiálně oznámila, že ji v realizaci projektu nahradí firma HB Reavis, s čímž v květnu 2014 souhlasili i městští zastupitelé. Firma HB Reavis však v červnu 2014 oznámila, že projekt nepřevezme.

Následně se o možnost výstavby zajímala i firma CRESTYL, ale i ta nakonec oznámila, že do projektu nevstoupí. Po oficiálním oznámení z konce roku 2013 o odchodu firmy ECE z projektu Parku Malšovice jsme o dalším vývoji průběžně informovali zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Hradeckralove.orgTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Radnice loni podpořila kastraci 166 koček a kocourů

8:36 Valašské Meziříčí: Radnice loni podpořila kastraci 166 koček a kocourů

Velkému zájmu se dál těší kastrační program pro majitele koček, který město Valašské Meziříčí spusti…