Vladimír Pelc: Pohled doleva

14.11.2020 11:07

Je před volbami. Nejsou daleko. Už se houfují stranické kohorty. Jak dopadnou? Dobře i špatně; jak pro koho. Dovolte stručný pohled na levicovou část politického spektra.

Vladimír Pelc: Pohled doleva
Foto: narsoc.cz
Popisek: Vladimír Pelc

Hnutí ANO 2011 prý funguje jako vysavač: Vysálo voliče stran ČSSD a KSČM, které se deklarují jako levicové. Vysálo, protože k tomu dala příležitost vývěva fungující u těchto stran – ANO z politického prostoru odčerpává programová témata, která by měla náležet levici. Levice tak vytvořila ideové vakuum a oblast bez vlastních politických činů. Z území nikoho se stal terén politiky hnutí ANO.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 12953 lidí

Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) totálně propadá; je to důsledek dlouhodobé bohoušpolitiky (ZDE, ZDE) vedení soc. dem., orientované především na osobní prospěch úzkého vedení této strany a kamarádíčků, a na neplnění slibů voličům (ZDE, ZDE, ZDE). Také odborná kvalita bývalých i současných reprezentantů této strany je mnohdy pofiderní. Někde jsem četl aktuální hodnocení situace soc. dem.; mělo jít o fundamentální hodnocení od vedoucího funkcionáře soc. dem. a znělo, že značka ČSSD je v krizi. Ale v tom je výrazné nepochopení situace – nejde o značku; v krizi je politika této strany.

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) je politicky nevýrazná, jako víceméně politická kulance s přehnanou ochotou při skutečné podpoře vládnoucí koalice, bez nápaditých, osobitých programových priorit a bez výrazných (snad se dvěma třemi výjimkami) intelektuálních osobností, strana bez vůdčích reprezentantů.

Pro obě tyto politické strany platí hodnocení: Nejsou lidi; tedy v jejích řadách nejsou osobnosti, čili členové kvalifikovaní k politické činnosti; chybějí tvůrci idejí i jejich uskutečňovatelé.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Platforma pro sociální bydlení: Na konci roku 2020 mělo díky Housing First stabilní domov 375 domácností

7:38 Platforma pro sociální bydlení: Na konci roku 2020 mělo díky Housing First stabilní domov 375 domácností

Česká města a neziskové organizace úspěšně pokračují v zabydlování rodin i jednotlivců.