Petr Hampl: Zahradil a Robejšek

27.10.2017 15:54

Glosy petra Hampla

Petr Hampl: Zahradil a Robejšek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

Místopředseda ODS Jan Zahradil označil docenta Robejška za šaška a prohlásil o něm, že už nikdy nebude brán vážně, protože je za ním neúspěšný projekt Realistů. Jan Zahradil dobře ví, o čem mluví. Sám je totiž borcem úplně jiné třídy. Za posledních 20 let byl postupně neomarxistou, konzervativcem, erdoganovcem, eurooptimistou i euroskeptikem. Ať je ale jeho politický názor jakýkoliv, pokaždé je nahoře, pokaždé si udrží funkci a pořád vydělává.

Petr Robejšek se od různých zahradilů a paroubků liší tím, že má nějaké ideály a je ochoten podstoupit riziko. Tudíž prohrál. Při pohledu zvenku to působí dojmem, že jej podrazili spojenci, na které spoléhal. Nepřišly slíbené peníze, neobjevil se leader, strana zůstala bez mediální podpory, a zapojení několika srdcařů nestačilo. Logicky se pak hromadily chyby, které Realisty připravily o zbytky důvěryhodnosti. Někteří spoluzakladatelé vycouvali, a Petr Robejšek zůstal na kapitánském můstku až do trpkého konce. Možná měl projekt včas ukončit, ale zpětně je těžké být takto chytrý.

Neúspěch Realistů ale nic nemění na tom, že Petr Robejšek je skvělý analytik, že dokáže říkat velmi nepříjemné věci velmi přímo a že mu to prochází. Doufám, že tak bude dál vidět i v médiích. Můžeme mu vyčítat vlastně jen jeden zbytečný útok na Tomia Okamuru spojený s hloupou a nepravdivou poznámkou, že islám nejde zakázat. K tomu se ještě vrátím.

zdroj: petrhampl.com

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Platforma pro sociální bydlení: Na konci roku 2020 mělo díky Housing First stabilní domov 375 domácností

7:38 Platforma pro sociální bydlení: Na konci roku 2020 mělo díky Housing First stabilní domov 375 domácností

Česká města a neziskové organizace úspěšně pokračují v zabydlování rodin i jednotlivců.