Všichni píší knihy. Babiš, Kalousek, Bělobrádek, Fiala dokonce dvě... Tady máte kompletní seznam do knihkupectví

30.09.2017 11:42

Před nadcházejícími sněmovními volbami se roztrhl pytel se spisovateli. Míněno těmi politickými. Takový menší sumář přinesl server Echo24.cz.

Všichni píší knihy. Babiš, Kalousek, Bělobrádek, Fiala dokonce dvě... Tady máte kompletní seznam do knihkupectví
Foto: Karel Sikora
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Velehradě

Jako první se svou knihou O čem sním, když náhodou spím přišel šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Knihu rozdává při své volební kampani, ale lze ji také stáhnout volně z internetu. Nechybí jí ani anglický překlad. Jde o exministrovu vizi pro Českou republiku pro rok 2035. 

Kvůli knize bylo s Babišem dokonce zahájeno správní řízení, neboť kniha nebyla podle Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí náležitě označena povinnou informací o zadavateli a zpracovateli. Předseda Babiš, jak píše server Echo24.cz, se však ohrazuje tím, že kniha již v době vejití nařízení v platnost už byla v tisku. 

Původní text ZDE.

Babiše pak následovali i další. Předseda ODS Petr Fiala vydal knihy dokonce dvě: Profesor na frontové linii je souborem rozhovorů, v té druhé předseda ODS komentuje svými slovy určité pojmy.

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se rozepsal o svém životě, kde mimo jiné zmiňuje i svou nemoc – roztroušenou sklerózu. Zmiňuje také svůj vztah s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) či s Andrejem Babišem (ANO). Ten podle jeho slov nejde pro vulgaritu příliš daleko. „Jedná tvrdě, autokraticky,“ zmiňuje Bělobrádek.

O evropské krizi píše ve své publikaci šéf Realistů Petr Robejšek. Svou knihu vydal i šéf TOP 09 Miroslav Kalousek, jenž na vlastní náklady vydal knihu Naši pastýři o hrdinství katolických kněží během druhé světové války. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…