Robejšek poslal drsný dopis šéfu zpravodajství ČT: Nemáte právo používat peníze občanů k tomu, abyste šířil pouze Vám vyhovující politické názory!

23.09.2017 11:27

Předseda Realistů Petr Robejšek zaslal otevřený dopis šéfovi zpravodajství České televize Zdeňku Šámalovi. V něm si stěžuje na cenzuru ze strany veřejnoprávní televize.

Robejšek poslal drsný dopis šéfu zpravodajství ČT: Nemáte právo používat peníze občanů k tomu, abyste šířil pouze Vám vyhovující politické názory!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Robejšek

Robejšek v dopise uvádí, že do loňského roku býval hostem Událostí, komentářů i dalších diskusních pořadů České televize. Od té doby, co však založil stranu Realisté, je podle svých slov on i jeho kolegové systematicky cenzurován.

Ve svém listu následně položil několik otázek. „Proč vedení redakce zpravodajství pravidelně pokrývá naše tiskové konference svým štábem, ale následně nikdy o událostech neinformuje? Proč jste v hlavním vysílacím čase informovali o kandidatuře Michala Horáčka, Jiřího Drahoše, Vratislava Kulhánka a dokonce i Otto Chaloupky na prezidentský úřad, ale o kandidatuře Realistů Jiřím Hynkovi nepadlo ani slovo, ačkoli o jeho kandidatuře informovala všechna ostatní média?“ zeptal se mimo jiné.

  • Otevřený dopis ZDE

Jak se Robejšek dále domnívá, svým systematickým bojkotem omezil Šámal rostoucí potenciál Realistů a obstaral si záminku, proč představitele hnutí nepozvat do předvolebních debat. „Velmi dobře rozumím tomu, že se bojíte politického programu Realistů a nedokážete vyvrátit moje argumenty. A jelikož nás zatím nemůžete umlčet, snažíte se naši existenci aspoň zamlčet,“ uvedl rázně Robejšek. 

Šámala pak napomenul, že není ředitelem zpravodajství privátní politické televize, ani šéfem politické strany. „Nemáte právo používat peníze občanů k tomu, abyste šířil pouze Vám vyhovující politické názory,“ dodal. 

„Jaký bude výsledek Vašeho snažení? Dobře si vzpomínám na to, jak fungovala názorová diktatura za minulého režimu. Lidé nakonec médiím nevěřili ani tehdy, když byly jejich zprávy náhodou v souladu s realitou. To je Vaše budoucnost a Vy to víte,“ dodal Robejšek. 

Dnešní Lidové noviny pak přinesly i reakci České relevize. Mluvčí Karolína Blinková v souvislosti s Realisty podotkla, že představitelé hnutí byli v diskusních pořadech opakovaně. „Pravidelně se účastní pořadu Politické spektrum, často jsou ale také hosty pořadu Události, komentáře. Vedle poslance Martina Lanka, který k Realistům přestoupil z Úsvitu, to byli opakovaně i spoluzakladatelé strany Petr Havel a Petr Robejšek,“ zmínila s tím, že Robejšek se také jednou omluvil pro zaneprázdněnost.

Podle mluvčí Realistů Jany Malíkové však do poloviny roku 2016 vystupoval Robejšek osmnáctkrát až dvacetkrát ročně. Jak však uvádí mediální analytik Jan Potůček Lidovým novinám, situace Robejška se změnila. „Teď je lídrem strany, která kandiduje do Sněmovny,“ uvedl s tím, že takto nyní Robejšek nemůže vystupovat jako nezávislý expert na zahraniční politiku. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…