Řev na Schillerovou: Neumí anglicky a ztrácíme obrovské peníze, padlo. Ale hned přišla reakce

13.05.2020 21:51

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) neumí podle serveru iHNed.cz anglicky. Ta se proti informacím ohradila na svém twitterovém profilu. „Obyčejná lež,“ napsala.

Řev na Schillerovou: Neumí anglicky a ztrácíme obrovské peníze, padlo. Ale hned přišla reakce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová, ministryně financí

Anketa

Byl by šéf ODS Petr Fiala dobrým premiérem?

3%
97%
hlasovalo: 33357 lidí
Ministři financí členských zemí řeší konkrétní plány na to, jak dopady pandemie koronaviru na ekonomiku co možná nejvíc zmírnit, na videokonferencích. Jich se však podle serveru iHNEd.cz neúčastní česká ministryně financí Alena Schillerová (zaANO). Server o této věci informuje v článku pod titulkem Ministři financí zemí EU rozdělují biliony bez Aleny Schillerové. Důvodem je její slabá angličtina“.

„Obyčejná lež. V Bruselu hovořím zásadně anglicky, tlumočníka nevyužívám. Na zasedání Euroskupiny a Rady Ecofin jezdím naprosto pravidelně. Osobně jsem se přímo na místě zúčastnila 20 z 24 zasedání. Má vystoupení jsou vždy v AJ (dohledatelné na veřejně přístupných záznamech),“ vyjádřila se k článku sama ministryně Schillerová na Twitteru.

Obyčejná lež. V Bruselu hovořím zásadně anglicky, tlumočníka nevyužívám. Na zasedání Euroskupiny a Rady Ecofin jezdím naprosto pravidelně. Osobně jsem se přímo na místě zúčastnila 20 z 24 zasedání. Má vystoupení jsou vždy v AJ (dohledatelné na veřejně přístupných záznamech). https://t.co/Ls0ayJAjxX

— Alena Schillerová (@alenaschillerov) May 13, 2020

„Ano, zase budeme poslouchat nesmysly o diktátu Bruselu a o tom, jak Brusel rozhodl. Ale není to pravda. My jsme Evropská unie. Díky Ondřeji Housko za tento článek, kterým uhodil hřebíček na hlavičku. Když neumí Alena Schillerová anglicky, těžko může v EU něco dojednat,“ uvedl k tématu europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Ano,zase budeme poslouchat nesmysly o diktátu #Brusel a o tom, jak Brusel rozhodl. Ale není to pravda. My jsme Evropská unie. Díky @OndrejHouska za tento článek, kterým uhodil hřebíček na hlavičku. Když neumí @alenaschillerov anglicky, těžko může v #eu něco dojednat. pic.twitter.com/BMIyOetPs6

— Tomáš Zdechovský (@TomasZdechovsky) May 13, 2020

„Přitom si stačí prosvišit pár slovíšek: - subsidies = milujeme EU, agent = umíme držet linii, farm = jsme kreativní, holding = rodina, conflict of interest = kampááň, Brussels = úniková fráze pro odvedení pozornosti,“ podotkl senátor Václav Hampl.

Přitom si stačí prosvišit pár slovíšek:
- subsidies = milujeme EU
- agent = umíme držet linii
- farm = jsme kreativní
- holding = rodina
- conflict of interest = kampááň
- Brussels = úniková fráze pro odvedení pozornostihttps://t.co/mVcCWlnNXY

— Václav Hampl (@Vaclav_Hampl) May 13, 2020

prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.

  • BPP
  • Tento profil není senátorem V. Hamplem aktivně používán.

„Smutný příběh. Náskok, který si ČR na začátku krize vytvořila, teď vláda promrhává v přímém přenosu. 30 let po revoluci sedí ve vládě lidé, kteří jsou za hranicemi němí,“ okomentoval to následně také europoslanec Alexandr Vondra (ODS).

Smutný příběh. Náskok, který si ČR na začátku krize vytvořila, teď vláda promrhává v přímém přenosu. 30 let po revoluci sedí ve vládě lidé, kteří jsou za hranicemi němí. https://t.co/Gk0XySsHv5

— Alexandr Vondra (@AlexandrVondra) May 13, 2020

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…