Prymulův zákaz vycházení: Miliardář Petr Kellner vtažen do hry

27.10.2020 12:07

Po zákazu vycházení po deváté hodině z pera vlády se začínají množit otázky. Například co si počnou bezdomovci? Jde si půjčovat psa a dá se na tom vydělat? Proč mají veřejní funkcionáři výjimku, když pracovní povinnosti už jsou zohledněny? A nezbláznili se?

Prymulův zákaz vycházení: Miliardář Petr Kellner vtažen do hry
Foto: Hns
Popisek: Andrej Babiš a Roman Prymula, ilustrační koláž

Reakce na další zákazy se kupí a přibývají nové pohledy. Od redaktora Deníku Referendum Petra Bittnera a spolupředsedy strany Budoucnost Filipa Hausknechta přibyla poznámka, že nařízení o zákazu vycházení dopadne na bezdomovce. „Vím o desítkách tisíc lidí v České republice, kteří by si moc přáli po deváté nevycházet,“ poznamenal Bittner.

Hausknecht už měl i řešení: „Vzhledem k zákazu vycházení předpokládám, že vláda zajistí ubytovací kapacity pro lidi bez domova. Může k tomu využít třeba O2 arénu, beztak jich tak polovinu dostal na ulici Petr Kellner a jeho Home Credit.“

Anketa

Souhlasíte se zákazem vycházení od 21 do 5?

61%
39%
hlasovalo: 29018 lidí

I k venčení psů se našly postřehy. Ekonom Petr Bartoň poznamenal, že kdo chce venku ponocovat, má si zapůjčit psa. „Jak zjistila moje diplomantka, na Karlově mostě někteří žebráci půjčují psy, zvyšují výnos v průměru o 124 %. Nájemné za psa činí většinou 50 % výtěžku, což je z investorského pohledu rovnou i pojištění!“ dodal zřejmě žertem.

Přidal se i Alexandr Mitrofanov z Práva: „Zajíci a veverky se z našeho sídliště během noci dočasně odstěhovali do lesů. Měli obavu, že budou od 21 hodin vykazováni obyvatelstvem jako psi.“

A marketér Jakub Horák už nasdílel způsob, jak se obejít i bez půjčeného psa. „Kupte si vodítko a sáčky na psí lejna. Jděte ven a v případě potřeby tvrďte, že vám zdrhl pes. Požádat o pomoc můžete jak hlídku PČR, tak sousedy.“

Anketa

Souhlasíte se zákazem vycházení od 21 do 5?

61%
39%
hlasovalo: 29018 lidí
A aktivistka a výhledově i politička Jana Filipová upozornila, že si vláda ušila opatření na míru. „Tohle mne fakt baví... jak nezapomněli do výjimek zahrnout veřejné funkcionáře a ústavní činitele. Takže všemožní nemožní funkcionáři mohou s klidem dál po nocích kout pikle s ústavními činiteli, páč všichni paparazzi mají od devíti zaracha. No tfujtajksl! Takhle si chce vláda vybudovat důvěru? Že je hanba nefackuje,“ pohoršila se.

Dodala, že chápe, že ústavní činitelé pro chod státu musí pracovat i po 21. hodině. Ale pro to by stačilo povolit pohybovat se venku v rámci svých pracovních povinností, bez výjimek. „Ale pokud si přečtěte níže uvedený text, tak tam není o pracovních povinnostech oněch funkcionářů a ústavních činitelů ani čárka. Oni prostě jen sami sebe, jako privilegovanou skupinu, vyloučili už předem z dodržování tohoto pravidla. Takže teď se skutečně může každý funkcionář – třeba předseda místního mysliveckého sdružení, což je taky funkcionář, klidně vydat na noční oslavu narozenin svého kamaráda, který je shodou okolností ústavní činitel a nikdo jim nemůže říct ani ň. To mi na tom vadí,“ vysvětlila.

Podle ní je zpráva poslaná vyhlášením opatření jasná: „Vy, hlupáci, co nás posloucháte, koukejte sedět od 21 h doma a MY si budeme chodit, kam se nám zamane.“

O mentálních schopnostech vládních činitelů pochyboval mediální expert Petr Štěpánek. „Také máte pocit, že se tu někdo zbláznil? Restaurace, hospody a bary jsou zavřené, divadla ani kina nehrají, všude chcípnul pes, a do toho vládní géniové vymyslí zákaz nočního vycházení,“ zhodnotil poslední kolo vládních zákazů.

„Ti samí géniové, kteří v minulých měsících pokazili, na co sáhli, a především zanedbali ochranu těch nejohroženějších, tzn. seniorů 65+, to teď opožděně dohánějí buzerací všech. Buzerací namnoze nesmyslnou a nelogickou. Buzerací víc škodící než pomáhající. Dokonce i psi teď mohou v noci jen na 500 metrů od domova,“ posteskl si.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kasTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…