Pos*ali se před Čínou, píše profesor Putna, nepřítel Zemana

08.02.2021 8:20

Literární historik Martin C. Putna, jenž se nejednou dostal do sporu s prezidentem Milošem Zemanem, má strach z řádění viru. Nemá však na mysli koronavirus, nýbrž čínský morální virus, který ohýbá páteře. Doslova napsal, že se před Čínou „po*rali“ čeští komunisté. A nejen oni.

Pos*ali se před Čínou, píše profesor Putna, nepřítel Zemana
Foto: Daniela Černá
Popisek: Martin C. Putna

Anketa

Mělo by Česko nasadit ruskou vakcínu Sputnik V ještě před jejím schválením orgány EU?

93%
7%
hlasovalo: 13562 lidí

Profesor Martin C. Putna se nikdy netajil tím, že se k prezidentovi Miloši Zemanovi staví kriticky. Platí to i naopak. Zeman dlouho odmítal Putnu jmenovat profesorem navzdory tomu, že akademik splnil všechny zákonem předepsané povinnosti.

Ted' si vzal na paškál čínský virus. Nemyslel však koronavirus, nýbrž čínský morální virus. Narážel tím možná na vítání čínských roušek v Praze, ke kterému se loni na jaře členové vlády propůjčili.

„Proč se vlastně říká ‚britská mutace‘ a ‚jihoafrická mutace‘, když se nesmí říkat ‚čínský virus‘?“ otázal se na sociální síti Twitter.

Profesor Putna se táže

V diskusi se dozvěděl, že označení „čínský virus“, které hojně používal 45. prezident USA Donald Trump, vyvolávalo v americké společnosti velkou nevraživost vůči lidem s asijskými rysy.  

„Ideální to není, vhodnější by bylo jistě používat (složitý) biologický název viru. Ale hodně zjednodušeně třeba i proto, že ‚nějaká mutace‘ nezpůsobuje nenávist vůči rase tak, jako tomu bylo např. v USA kvůli používání sousloví ‚chinese virus‘. Nebo v některých tweetech tady,“ ozval se jeden z diskutérů.

Putna posléze nabídl jiné vysvětlení.

„Díky za všechny reakce. Jáť pak pravím vám: Čínský MORÁLNÍ virus tu řádí. Před čínskými komokapitalisty posrali se naši komouši i naši kapitalisté,“ prohlásil Putna.  

Profesor Putna se táže

Profesor Putna se táže

Vedle neshod s prezidentem Zemanem se profesor Putna proslavil také v kauze Autonomního sociálního centra Klinika, kde stál na straně aktivistů a na počátku roku 2019 tvrdil, že na Kliniku vtrhl exekutor a ničil tam vybavení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…