Pane Bartoši, byl jste vůbec někdy ve fabrice? Piráti naštvali muže z praxe

18.02.2021 14:25

Někdejší ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS) se na svém twitterovém účtu zamyslel nad návrhem šéfa Pirátů Ivana Bartoše, podle něhož je nutné ve firmách zavést povinnost nosit roušky a respirátory. „Byl někdy ve výrobním provozu?“ ptá se.

Pane Bartoši, byl jste vůbec někdy ve fabrice? Piráti naštvali muže z praxe
Foto: Screen FTV Prima
Popisek: Ivan Bartoš v Partii TV Prima

Drobil na svém twitterovém účtu sdílí slova šéfa Pirátů Ivana Bartoše. „Je nutné ve firnách zavést povinnost nosit roušky a respirátory,“ řekl Bartoš. A na to právě kontruje Drobil. „V kanclech asi no problém, ale byl někdy ve výrobním provozu? Nejlépe ‚teplém‘? Doporučuji mu to, a pokud v tom respirátoru vydrží pracovat déle než 30 minut a neudusí se, tak mu dám bludišťáka,“ poznamenal.

TK Bartoše (Pir.): „Je nutné ve firmách zavést povinnost nosit roušky a respirátory“. V kanclech asi no problém, ale byl někdy ve výrobním provozu? Nejlépe ‚teplém‘? Doporučuji mu to, a pokud v tom respirátoru vydrží pracovat déle než 30 minut a neudusí se, tak mu dám bludišťáka.

— Pavel Drobil (@PDrobil) February 18, 2021

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

74%
26%
hlasovalo: 4865 lidí

V diskusi se však mnozí o bludišťáky hlásí. 

„Celý duben u extrudéru (zhruba 30 °C), osmičky i dvanáctky, z drtivé většiny s rouškou. Neudusil jsem se, žiju, často jsem dokonce i zapomněl, že vůbec na ústech něco mám. Případné bludišťáky poprosím do DMs,“ napsal jeden z diskutérů.

„Můžete poslat bludišťáky např. veškerému zdravotnickému personálu, který se stará o covidové pacienty. Fakt, že se budete dusit po půl hodině vy, neznamená, že se budou dusit jiní,“ píše další.
 
„Na studiích jako letní brigádu jsem opravoval obalovny asfaltu. Teplo jak na povrchu slunce, hlídaný pitný režim, v kosmonaut obleku, dýchací přístroj. Normálně se to dá. Jde jen o to, co chcete chránit. Lidi nebo peníze?“ poznamenává další.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…