Milá ODS, zvedá se mi žaludek, píše bývalý modrý volič z Reflexu

17.10.2012 13:27

Novinář Jaroslav Plesl publikoval na serveru Reflex.cz své vyznání „bývalého voliče ODS“. Má formu otevřeného dopisu, adresovaného všem členům modré strany. Vyčítá ji především prolezlost korupcí, která se prý se stranou táhne už od devadesátých let.

Milá ODS, zvedá se mi žaludek, píše bývalý modrý volič z Reflexu
Foto: red
Popisek: ODS, ilustrační foto

ODS prý Plesla přitahovala už od roku 1991, kdy vznikla. Vedli ji lidé plní elánu a mluvili o svobodě a rovných příležitostech. Jenže už v roce 1997 bylo jasné, že někteří si aktivitu a činorodost představují ne v podobě poctivých podnikatelů a živnostníků, ale spíše komunistických veksláků, kteří v otevřené společnosti mohli rozvinout svůj korupční talent.

Když padla Klausova vláda, všichni doufali, že si strana odpočine v opozici a zbaví se zkorumpovaných aparátčíků. „Místo toho se Klaus dohodl s Milošem Zemanem a uzavřeli spolu neobvyklý mocenský pakt, který nejenže korupční chování papalášů v ODS posílil, ale touto zákeřnou nemocí se nakazila i ČSSD,“ poznamenává hořce.

Když tak prohrála i druhé volby, postavila strana do svého čela energického ostravského senátora Mirka Topolánka. Jenže ani on se lákavým nabídkám korupčníků nedokázal ubránit. „Korupční kolečka se ani nezadrhla a Topolánka spolehlivě semlela na karbanátek,“ píše. A od té doby je to prý ještě horší. „Postkomunističtí veksláci drží ODS pod krkem a z partaje, která byla před dvaceti lety symbolem naděje, je dnes skoro zdechlina,“ konstatuje.   

A nyní, když po všem tom znechucení stranu nevolil, se ke všemu ještě dozvěděl, že tak učinil proto, že strana začala zvyšovat daně. „Vysoké daně mi vadí mnohem míň než fakt, že Šnajdr sedí v parlamentu v dresu ODS a plive na Petra Nečase, po dlouhé době předsedu, za nějž se nemusíte stydět, byť děláte všechno pro to, abyste se ho zbavili,“ vzkazuje do ODS.

Mezitím se morálně zdevastovaný Pavel Bém prohání po Praze v autě za milion, a podobně si žije Pavel Dlouhý v Hluboké nad Vltavou, nebo Tomáš Hrdlička na Praze 10. Z toho všeho se prý bývalému voliči ODS zvedá žaludek. „Proto na vás naposledy apeluji: Dělejte s tím už konečně něco! Na sjezdu za dva týdny budete mít ideální příležitost,“ vzkazuje straně závěrem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: javTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…