Landa po odmítnutí Babišem mění taktiku. Ve čtvrtek to přijde, i bez Babiše

16.02.2021 18:26

Při pandemii se jako jedna z hlavních osobností odporu proti nesmyslným vládním nařízením vyprofiloval zpěvák Daniel Landa. A to do té podoby, že ve čtvrtek deník iDNES uvedl, že se Landa sejde s Andrejem Babišem. Nakonec však k setkání nedošlo. Místo s týmem odborníků iniciativy Chcípl PES, které Landa deklaroval, se Andrej Babiš rozhodl jednat s předsedy opozičních stran o nouzovém stavu. Landa se ale nevzdává a ve čtvrtek chce představit své desatero.

Landa po odmítnutí Babišem mění taktiku. Ve čtvrtek to přijde, i bez Babiše
Foto: Repro Facebook
Popisek: Zpěvák Daniel Landa, význačná osobnost iniciativy Chcípl PES

Anketa

Kdo by byl lepší předseda ČSSD?

13%
65%
hlasovalo: 10050 lidí
„V reakci na zrušené jednání akademické skupiny Blanického manifestu se zástupci vlády ČR, které mělo proběhnout v úterý 16. února 2021 na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, jakož i na základě četných dotazů ze strany médií a veřejnosti, jsme se rozhodli zveřejnit základní pozici naší skupiny pro toto setkání. Jedná se o konkrétní, vědeckými argumenty podložený recept, jak se bezpečně dobrat k rychlému otevření Česka, aniž by došlo ke zhoršení epidemiologické situace v zemi,“ začíná prohlášení, které do médií rozeslala Landova žena Mirjam.

Podotýká, že akademická skupina složená ze špičkových českých expertů v oborech epidemiologie, imunologie, ekonomie a dalších lékařských i společenskovědních oborů pod vedením profesora Jiřího Berana připravila tzv. desatero doporučení podle zdravého rozumu našim politikům a občanům pro návrat z covidové krize. 

Tisková konference, kde by mělo být desatero představeno a vysvětleno, se uskuteční ve čtvrtek 18. února za pět minut dvanáct na Vyšehradě. 

Desatero mimo jiné apeluje na to, aby se zdravotní péče a očkování soustředily na všechny ohrožené skupiny obyvatelstva stanovené infekcionisty, epidemiology, imunology a případně dalšími lékařskými profesemi. Zdůrazňuje i nutnost dodržovat osobní ochranná preventivní opatření 4R – ruce, rozestup, rouška a rozum. Doporučuje užívání vitamínu C a D a zinku.

„V případě onemocnění co nejdříve zahájit samoléčbu a dodržet její principy (acylpyrin/aspirin, vitamín D a C, zinek, pravidelné větrání společných prostor, dostatek tekutin, erdomed, příp. sinupret či bromhexin),“ píše se v desateru.

To zároveň požaduje navrácení prezenční formy výuky na všech typech škol, chce uvolnit veškeré volnočasové aktivity ve venkovních prostorech, s omezeními i volnočasových aktivit ve vnitřních prostorech. „Zvýšit podíl přirozeného pohybu (chůze do schodů, běh a další) ve venkovních prostorách bez roušky pro zvýšení přirozené imunity,“ dodávají a zmiňují i otevření všech maloobchodních prodejen, prodejen v nákupních střediscích či provozoven služeb. Otevřít by se měla podle nich i ubytovací, lázeňská, restaurační a gastronomická zařízení – a to za dodržování příslušných pravidel. Stejně tak by se měla otevřít divadla a kina a povolit pořádání koncertů, plesů a dalších společenských akcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…