Jan Rejžek pozdravil Klausovu trikoloru. Způsobem, jaký se nedá popsat

15.06.2019 15:10

Český hudební i filmový kritik a novinář Jan Rejžek sepsal pár slov o novém politickém hnutí Václava Klause mladšího nazvaném Trikolóra. Hnutí, jež podle Klause stojí na třech základních pilířích, které symbolizují také tři národní barvy, je podle Rejžka už předem vybledlé. Jeho založení označil hudební kritik za jednu z nejabsurdnějších událostí na české politické scéně.

Jan Rejžek pozdravil Klausovu trikoloru. Způsobem, jaký se nedá popsat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího

„Pakliže byl moderátorem akce prodejný herec Marek Vašut, není moc o čem mluvit, ledacos to napovědělo. To jsou ty osobnosti, které Klaus sliboval? Pravda, ještě se nechal vyfotit s podržtaškou všech prezidentů od Novotného přes Husáka a Havla až po Zemana, s ‚nesmrtelnou tetou‘ Jiřinou Bohdalovou,“ začal zostra Rejžek v textu uveřejněném na serveru E15.cz. 

Klaus podle něj v programu Trikolóry nenabídl v zásadě nic, z čeho by si měli voliči tzv. sednout na zadek. Vzletně pronesl, že „přišel čas vzít si naši zemi zpátky“, ale publicista by prý rád věděl, co přesně to znamená. To, že chce zemi vrátit do časů opoziční smlouvy mezi Milošem Zemanem a jeho otcem Václavem Klausem starším? Nebo tím snad chtěl říct, že někdo občanům České republiky jejich vlast ukradl? Pokud ji opravdu někdo ukradl, tak oním zlodějem je podle Rejžka člen komunistické strany Andrej Babiš (dnes ANO), který se nezdráhal spolupracovat s předlistopadovou komunistickou Státní bezpečností.

„Nejnehoráznějšího výroku se však dopustil, když v touze vyrovnat se Okamurovi pravil: ‚My naprosto ctíme evropské hodnoty ve smyslu neafrické a nearabské‘,“ rozzlobil se Rejžek, jenž ví, že kupříkladu blues je původně černošskou a tedy africkou hudbou. Totéž se dá říct o rocku. „Fajn, tak ať ten hlupáček z Klausovic Addamsovy rodiny přestane poslouchat blues a rock, původem tak africké! Co je podle něj ctění evropských hodnot? TV Šlágr, Eva s Vaškem, Pepíček Zíma?“ zeptal se vážně hudební kritik. Není tajemstvím, že Václav Klaus mladší se poslechu rocku nebrání.

Nakonec si Rejžek trochu zavěštil a konstatoval, že v příštích volbách získá Klausovo hnutí asi tak 4,5 procenta hlasů, které prý odčerpá ANO, KSČM a okamurovcům.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…