Babiš se nechal očkovat před kamerami. A zase křik: „Předběhl ve frontě babičku.“ Epidemiolog Maďar si všiml něčeho přímo při píchání injekce

27.12.2020 13:02

V Česku dnes začalo očkování proti nemoci covid-19. Mezi prvními, kteří se nechali očkovat, byl premiér Andrej Babiš a 95letá válečná veteránka Emilie Řepíková, což na sociálních sítích sklízí výsměch a kritiku. Podle části veřejnosti si premiér při této „komedii“ zřejmě nechal vpravit do těla vitamíny a navíc ještě předběhl ve frontě „babičku“. Zajímavý poznatek připojil epidemiolog Rastislav Maďar. Kritika ze strany politiků a novinářů míří na předsedu vlády i za to, že dnes označil za nadsázku své dřívější prohlášení, že se on stane vládním zmocněncem pro očkování.

Babiš se nechal očkovat před kamerami. A zase křik: „Předběhl ve frontě babičku.“ Epidemiolog Maďar si všiml něčeho přímo při píchání injekce
Foto: Repro Twitter
Popisek: Premiér Andrej Babiš při očkování

Babiš se nechal očkovat v pražské Ústřední vojenské nemocnici. „Tento rok byl určitě nejhorší v naší moderní historii. Na covid zemřelo strašně moc našich spoluobčanů, zasáhl naše životy velice negativně a ta vakcína, která přišla včera z EU, je naděje, že se vrátíme do normálního života,“ řekl Babiš chvíli před tím, než se nechal naočkovat. 

Politolog Miloš Gregor pak reflektoval Babišův tweet, ve kterém slovem „hotovo“ oznámil, že byl úspěšně naočkován.

„Hotovo. Myslím, že toto přesně vystihuje celou očkovací strategii i informační kampaň této vlády. Babiš je cajk, zbytek ať... já nevím, třeba si užívá ‚volna‘ doma s rodinou. Ale jen po telefonu a neschází se!“ reagoval na premiérův příspěvek.

Epidemiologa Maďara zarazilo, že Andrej Babiš se nechal jako pravák očkovat do pravé ruky. „Kvůli kamerám? Standardně se očkuje do nedominantní ruky, která se míň zatěžuje. Leváky jsou např. Obama, Clinton a B. Netanjahu, právě proto poslal izraelský premiér očkujícího na méně používanou pravou stranu,“ sdílel na svém twitteru svůj názor.

Některá zahraniční média informující o tom, že Česko zahájilo zavádění vakcíny proti koronaviru, ani nepoužila ve svých článcích Babiše jako úvodní fotku, všímá si twitterový účet Poslední skaut: „Singapurci Andreje vysklili a raději dali fotku z očkování Emilie Řepíkové.“

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19?

27%
62%
hlasovalo: 33946 lidí
Na facebookových stránkách serveru iDNES.cz, který informaci včetně videozáznamu z očkování premiéra zveřejnil, se pak rozhořela bouřlivá diskuse. Často se objevovala pochybnost, zda se Babiš vůbec nechal naočkovat vakcínou proti koronaviru.

„Nikdo nikdy nezjistí, co těm našim elitám ve skutečnosti píchají, ve světě již bylo podvodů odhaleno víc než dost ... a když pominu různé konspirace, tak co nelze popřít je fakt, že tady jde o biliony dolarů, za ty peníze je možné úplně všechno!“ napsala svůj názor Milan Horvát.

„Nápadně schovávají lahvičky s nápisem, co do stříkačky dali,“ dodala podezřívavě Eliška Krušinová.

Nyní podle některých Babiš může jen doufat, aby nepřišly vedlejší účinky vakcíny. „Jak napsal jeden pán.. Ten ať se modlí, aby nebyl vedlejší účinek pravdomluvnost... To by byl v pr*eli,“ dodala komentující Michaela Truksová.

„Nechal se očkovat na chřipku a děla frajera, anebo si tam nechal dat vitaminy.... a jeho tupý voliči za ním opět půjdou jak slepé stádo ovec,“ konstatoval facebookovy profil Tip na nákup z Číny.

Takové spekulace naopak některé z diskutérů vytáčely.

„Vy jste všichni úplně (jak) retardovaný :-))) Babiš je <-> největší, ale Vaší nezodpovědností, tím myslím rozhodnutí popírat, zlehčovat, rozšiřovat bludy o vakcinaci, dosáhnete akorát toho, že vám za chvíli exnou prarodiče. Bravo. Vy jste hlavičky neovečkovatý, na vás si nikdo nepřijde,“ napsal diskutér Gul Dan.

Jiní označili očkování coby slavnostní událost za komedii. „To je komedie! První mají být očkovaní lékaři a zdravotnický personál a poté senioři. Pokud by měl být očkován první politik, tak minimálně podle ústavní důležitosti. Prezident, předseda Senátu, předseda Parlamentu a pak je až premiér,“ podotkl Miloš Skácel.

Posměšně pak sdílel Babišův očkovácí průkaz novinář Jan Novotný. „Kam se hrabe agent 007,“ napsal.

Premiér dnes také uvedl, že Česká republika nebude mít vládního zmocněnce pro očkování. Oznámení, že jím bude on sám, bylo podle jeho slov nadsázkou. Očkování Babiš řídí spolu s resortem zdravotnictví.

To může značit možný problém s očkováním, podotýká bývalý europoslanec Pavel Telička: „Ajaj, tak s očkováním bude nějaký problém, když už jde o sdílenou zodpovědnost.“

Babiš by měl na nadsázky příště volit jinou dobu. „Já myslím, že na ‚nadsázku‘ je teď přesně ten nejvhodnější čas,“ píše novinář a komentátor Jindřich Šídlo.

Rychlost, s jakou Babiš mění svá prohlášení a označuje je za nadsázku, přijde směšná například moderátorovi a spoluzakladateli DVTV Martinu Veselovskému:: „To je taková legrace...“ poznamenal.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), který se nechal spolu s premiérem očkovat proti koronaviru, v neděli oznámil, že očkovaní budou dostávat potvrzení o vakcinaci. V řádu dní bude spuštěn registr očkovaných pod správou ÚZIS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nabTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…