Babiš po setkání premiérů V4: Polsko a Maďarsko nám v případě potřeby pomůžou s covidovými pacienty

17.02.2021 20:30

Premiér Andrej Babiš (ANO) po dnešním jednání předsedů vlád Česka, Maďarska, Polska a Slovenska v Krakově novinářům oznámil, že Polsko a Maďarsko nabídly v případě potřeby pomoc s pacienty s nemocí covid-19.

Babiš po setkání premiérů V4: Polsko a Maďarsko nám v případě potřeby pomůžou s covidovými pacienty
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)

„Situace v našich nemocnicích není dobrá. Já bych chtěl poděkovat Polsku a Maďarsku za příslib, že v případě potřeby jsou ochotné poskytnout své nemocniční kapacity,“ uvedl na tiskové konferenci po jednání předseda vlády Babiš s tím, že lidé jsou frustrovaní a nechtějí už dodržovat opatření.

Doplnil, že stejná nabídka samozřejmě zazněla i ze Saska a z Bavorska. „Ale doufejme, že to zvládneme,“ dodal Babiš.

Jedním z hlavních témat premiérů bylo i očkování a nedostatek vakcín v rámci Evropské unie. „Vakcína je jediné řešení tohoto traumatu. Musíme zachránit životy našich spoluobčanů a děláme pro to maximum. Musíme očkovat rychle, zkušenosti Viktora Orbána jsou pro nás důležité,“ pokračoval premiér.

Babiš upozornil, že V4 není politickou skupinou, ale jde o ekonomický blok. „Jsem přesvědčen, že fungujeme velice dobře. Bojujeme za zájmy občanů, ale zároveň společně bojujeme za zájmy Evropy, aby byla úspěšná. Jsme první ekonomický partner Německa. Náš region má kreativní, skvělé a pracovité lidi. Máme úspěchy.“

Český premiér Andrej Babiš, který se dnes v Krakově účastní schůzky předsedů vlád Polska, Česka, Slovenska a Maďarska při příležitosti 30. výročí založení Visegrádské skupiny (V4), odmítl, že by tato regionální skupina vystupovala jako politický blok uvnitř Evropské unie. V4 je podle něj uskupením ekonomickým.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nabTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…