„Ruský Sputnik, maďarská cesta? Jdi už do p*dele!“ Babiš se rozplýval vedle Orbána. Zato doma to schytal

05.02.2021 22:30

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v Maďarsku jednal se svým protějškem Viktorem Orbánem o poznatcích Maďarů s ruskou vakcínou Sputnik V či o zkušenostech tamních lékařů s lékem Bamlanivimab. Své poznatky později rekapituloval na twitteru, ale tamní diskutéry informace o ruské vakcíně příliš nepotěšila. „Jdi do prdele s ruskou vakcínou i s maďarskou cestou, slovenský zloději,“ padlo mj. v diskusi.

„Ruský Sputnik, maďarská cesta? Jdi už do p*dele!“ Babiš se rozplýval vedle Orbána. Zato doma to schytal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš byl v Ústřední vojenské nemocnici naočkován druhou dávkou vakcíny proti Covidu 19

Anketa

Měl by být ministr Blatný odvolán?

16%
30%
hlasovalo: 9780 lidí
Český ministerský předseda se během pátku v Maďarsku radil ohledně tamních zkušeností s ruskou vakcínou Sputnik V. Tu Maďarsko i bez stanoviska Evropské unie koupilo až pro milion svých občanů. Maďarský úřad pro kontrolu léčiv vakcínu schválil, na úrovni Evropské unie se tak zatím nestalo. Očkování v Maďarsku ruskou látkou vypukne již příští týden.

Po setkání se český předseda vlády již nechce spoléhat jen na Evropskou komisi. Uvedl, že pokud by Česko mělo možnost získat i jinou než v EU schválenou vakcínu, mohlo by již zvážit podobný postup jako Maďarsko.

Orbán českému premiérovi sdělil podle vlastních slov úplně vše. „Žádná tajemství jsme si nenechali pro sebe,“ zdůraznil po setkání s Babišem.

Co se během schůze Babiš přiučil, později shrnul na svém twitterovém účtu. „V Maďarsku jsme se shodli, že nejlepší vakcína je vakcína bezpečná a ta, kterou máme k dispozici. Není to o politice. Tím spíš, že jí stále nemáme dost a čas běží. Proto budeme chtít, aby agentura EMA schválila ruský Sputnik V a zároveň s našimi experty zvážíme i maďarskou cestu,“ dal najevo.

Vedle informací o vakcíně se předseda vlády ČR dozvěděl cenné informace i o léčbě covidu-19. „Získali jsme taky informace o tom, jak Maďarsko aplikuje jednotlivé léky, jako např. Bamlanivimab od firmy Eli Lilly. Když se tato látka podá včas, zabrání těžkému průběhu,“ zmínil Babiš s tím, že už i České republice se lék podařilo zabezpečit a v tomto měsíci k nám dorazí prvních 500 dávek.

A politoval, že si od Orbána a maďarských odborníků nenechal poradit již dříve. „Lituji, že jsem do Maďarska nepřijel už loni. Získali jsme tu s expertním týmem strašně moc důležitých informací pro naše rozhodování v boji s covidem-19. K dispozici nám byli nejdůležitější členové maďarské vlády i významní odborníci. Díky za to,“ zhodnotil svoji návštěvu.

Svými poznatky však uživatele twitteru příliš neoslnil. „Už vidím ty fronty lidí, aby si nechali do sebe píchnout Sputnik.. Nikdy nedopustím, aby mě nebo mojí rodinu očkovali ruskou vakcínou! A než za vakcínu vyhodíte peníze, pořádně to zvažte, ať nevyhodíte miliony do luftu, jako za nevyužitou polní nemocnici nebo nevyhovující jehly,“ spustila na premiéra diskutérka Alena Nováková.


Další přispěvatel sdílel koláž nabádající k urychlenému uzavření hranic, než se Babiš navrátí. „Babiš je v Maďarsku. Teď je správný čas uzavřít hranice,“ sneslo se k cestě premiéra.

A obsah příspěvků začal přituhovat. „Jdi do prdele s ruskou vakcínou i maďarskou cestou, slovenský zloději,“ napsal uživatel Jan.

„Agente Stb Bureši už jsi nadělal v této zemi tolik zla! Strč si Sputnik do řitě a táhni kamkoliv - do Maďarska, do Dubaje nebo na Krym. Ale už konečně vypadni!“ stojí v dalším příspěvku.

U většiny lidí v diskuzi se názor na ruskou vakcínu shodoval. „Jdi do prdele, tuhle politiku nechceme, spřáhnout se s Orbánem ani maďarskou cestu, Sputnika si zaplat ze sveho pro svoji rodinu, tuhle vakcínu si nedáme píchnout, žádné experty nemáš,“ rozčílila se komentující.

Některé příspěvky se odlišovali jen svoji délkou. „Ty slovenskej čuráku. Drž už zobak a jdi do tepláků,“ zněl jeden z nich.

Ozval se i bývalý europoslanec Pavel Telička. „Vy můžete maximálně chtít, aby ji EMA posoudila, ale ne, aby ji schválila. Je i na tomto vidět, že pravidlům a normám moc nehovíte,“ vzkázal premiérovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…