Ministr Dienstbier se v New Yorku sešel s australskou ambasadorkou pro dívky a ženy

18. 3. 2016 10:20

Ministr ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier, který se tento týden účastní v New Yorku 60. zasedání Komise OSN pro postavení žen, se v úterý 15. března pracovně sešel s Natashou Stott Despoja, ambasadorkou pro ženy a dívky státu Austrálie.

Ministr Dienstbier se v New Yorku sešel s australskou ambasadorkou pro dívky a ženy
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Senátor ČSSD Jiří Dienstbier v pořadu Události, komentáře

Shodli se, že pro účinné potírání násilí na ženách je důležité sbírat relevantní data. Probírali také způsoby vedení kampaně zvyšující veřejné povědomí o násilí na ženách.

Ve spolupráci budou i nadále pokračovat.

V plánu jsou i další bilaterální setkání s ministryněmi a ministry ostatních států k  opatřením v oblasti rovnosti žen a mužů a potírání domácího násilí. 

60. zasedání Komise OSN pro postavení žen

Mandátem Komise OSN je především sledovat implementaci Pekingské akční platformy přijaté na 4. Světové konferenci o ženách.

Infobox

Ilustrační foto

Co je Pekingská akční platforma?

Pekingská akční platforma představuje jeden z nejkomplexnějších a nejvýznamnějších dokumentů OSN v oblasti rovnosti žen a mužů a přímo navazuje na Úmluvu OSN o odstranění všech forem diskriminace žen.

V delegaci ČR je spolu s ministrem i náměstkyně Martina Štěpánková, vedoucí oddělení rovnosti žen a mužů Lucia Zachariášová, Radan Šafařík z téhož oddělení, zástupce kabinetu předsedy vlády Jan Gruber a zástupci a zástupkyně některých neziskových organizací. 

Vůbec poprvé bude také Česká republika pořádat v rámci zasedání také dva odborné semináře. První z nich na téma "Jak mohou sociální a technologické inovace přispět k dosažení rovnosti žen a mužů" proběhlve středu 16. března.

Na něm se svým příspěvkem vystoupila i náměstkyně generálního tajemníka OSN Lakshmi Puri, která byla nedávnou hostkou ministra Dienstbiera v Praze. Na druhém semináři ve čtvrtek 17. března byl představen dvacetiminutový animovaný film o domácím násilí Norského filmového institutu s názvem Angry Man (Zuřivec). 


Mgr. Jiří Dienstbier, ml.

  • ČSSD
  • Kandidát na prezidenta ČR
  • Ústavně právní výbor

V rámci pobytu v New Yorku navštíví ministr Dienstbier i speciální školu P-Tech v Brooklynu, čtvrti s hlubokými sociálními problémy. P-Tech nabízí nové pojetí výuky pro základní i střední školy. Na realizaci školní výuky spolupracovala místní radnice, univerzita, střední škola i IBM. Školu navštívil i prezident Obama a na základě této zkušenosti Obama podpořil další školy podle IBM koncepce ve Spojených státech. Nyní tento školní koncept využívá téměř 60 škol v USA a účastní se ho 70 soukromých partnerských firem. Model IBM je replikovatelný i v jiných zemích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dluhy, přelidnění bytů, štěnice. Sedmadvacet expertů z ministerstev, úřadu vlády či bytových družstev předloží řešení pro kvalitnější bydlení

12:00 Dluhy, přelidnění bytů, štěnice. Sedmadvacet expertů z ministerstev, úřadu vlády či bytových družstev předloží řešení pro kvalitnější bydlení

Premiér Bohuslav Sobotka a členové jeho vládního týmu dostanou na stůl k projednání komplexní materi…