ČSOB: Češi utratili v létě zahraničí mnohem více peněz než v loňském roce

17. 9. 2012 10:43

Klienti ČSOB a Ery provedli během letošního léta téměř 800 tisíc zahraničních transakcí v celkovém objemu přesahujícím 1,1 mld. korun.

ČSOB: Češi utratili v létě zahraničí mnohem více peněz než v loňském roce
Foto: Archiv
Popisek: ČSOB - logo

Nejvíce transakcí proběhlo v Chorvatsku (bezmála 110 tisíc). Nejvíce peněz však klienti utratili v Itálii (přes 125 mil. korun). Mezi země s největším objemem i počtem transakcí dále patřily Německo, Polsko a Slovensko.  

„V meziročním srovnání s loňským létem se objem zahraničních transakcí v letošním roce zvýšil o více než polovinu. Z hlediska počtu transakcí šlo dokonce o nárůst ve výši 71,4 %. Z bankomatů v zahraničí si naši klienti vybrali téměř 740 mil. korun. Nejvíce lidé vybírali na Slovensku, v Německu, Chorvatsku, Itálii a ve Francii. Objem výběrů v těchto zemích tvořil přes polovinu z celkového množství,“ říká Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB a Poštovní spořitelny.

Mezi nejoblíbenější prázdninové destinace patřilo již tradičně Chorvatsko. V období červen až srpen 2012 zde klienti ČSOB a Ery zaplatili kartou přes 106 mil. korun, zatímco ve stejném období loňského roku se jednalo o částku 19,9 mil. korun. „Za tímto významným vzestupem stojí mimo jiné fakt, že si lidé stále více zvykají využívat svou platební kartu i k platbám u zahraničních obchodníků a nenosí u sebe velké množství v hotovosti,“ dodává Peter Demjanovič.

Z pohledu výběrů z bankomatu mimo Českou republiku bylo nejvíce peněz stejně jako v loňském roce vybráno na Slovensku. Během loňského léta si klienti ČSOB a Ery vybrali ze slovenských bankomatů více než 160 mil. korun a v letošním roce to bylo ještě o 34 milionů více. 

Era a Poštovní spořitelna jsou obchodní značky Československé obchodní banky, a. s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSOBTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Sýček, čáp černý, křepelka. Zemědělský výbor PSP chce oslabit jejich ochranu

7:34 Agentura ochrany přírody a krajiny: Sýček, čáp černý, křepelka. Zemědělský výbor PSP chce oslabit jejich ochranu

Poslanecká sněmovna PČR právě projednává novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, která má umožnit…