Rožnov pod Radhoštěm: Olympiáda dětí zahájena. Počasí ale sportovcům nepřeje

17. 9. 2012 16:26

V Rožnově pod Radhoštěm odstartovaly ve čtvrtek ráno hry V. Rožnovské olympiády dětí a mládeže. Slavnostního zahájení her se kromě řady hostů zúčastnilo také 33 týmů mateřských i základních škol. Začátek olympiády ale provází velmi nepříznivé počasí.

Rožnov pod Radhoštěm: Olympiáda dětí zahájena. Počasí ale sportovcům nepřeje
Foto: roznov.cz
Popisek: Náměstí v Rožnově pod Radhoštěm

Symbolickým zapálením olympijského ohně a slibem sportovců i rozhodčích byly ve čtvrtek dopoledne záhájeny hry V. Rožnovské olympiády dětí a mládeže. V průběhu dvou „olympijských“ dnů se na sportovištích vystřídá celkem 1441 sportovců z mateřských a základních škol nejen Rožnova a obcí mikroregionu, ale také z Kopřivnice a slovenské Považské Bystrice.

O zapálení olympijského ohně a slavnostní zahájení olympiády dětí a mládeže se postarala starostka Rožnova Markéta Blinková, která popřála všem sportovcům krásné sportovní zážitky a těm nejlepším samozřejmě vítězství. Kromě starostky města se na pódiu se zdravicí představila také legendární olympionička Dana Zátopková a další hosté, mezi které patří členové Českého klubu olympioniků (Oldřich Svojanovský, Pavel Svojanovský, Karel Engel, Ivan Satrapa, Jiří Črtvrtečka, Aleš Depta) nebo účastnice letošních LOH v Londýně Natálie Dianová.

Rožnovské olympiády dětí a mládeže se v letošním roce zúčastní 14 týmů z mateřských škol a 19 týmů ze základních škol, z toho 1 ZŠ z Považské Bystřice a 3 ZŠ z Kopřivnice. Soutěžit se bude ve 4 kategoriích (předškolní děti MŠ, žáci 1. stupně ZŠ, žáci II. stupně ZŠ a paralympijské soutěže).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Rožnov pod Radhoštěm - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Atletická špička se sešla v Ústí nad Labem

17:57 Atletická špička se sešla v Ústí nad Labem

Běžci na dlouhých tratích ovládli v neděli 16. září Ústí nad Labem. Ve městě se sešli atleti ze svět…