Sobotka (ČSSD): Gratuluji Petru Nečasovi ke zvolení do čela ODS

4. 11. 2012 14:49

Chci pogratulovat Petru Nečasovi ke zvolení předsedou ODS. Necítím potřebu nějak podrobně komentovat vnitřní stav ODS, pozici pravicové vlády ale pokládám nadále za velmi slabou a nestabilní.

Sobotka (ČSSD): Gratuluji Petru Nečasovi ke zvolení do čela ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Obávám se toho, že koalice bude chtít nyní přežívat proti vůli většiny občanů a to i za cenu získávání nejrůznějších přeběhlíků.

Pro naši zemi to nepřinese nic dobrého. Po šesti letech neúspěšného vládnutí se česká pravice naprosto personálně i myšlenkově vyčerpala. Pozitivní obrat zajistí až nové volby do Poslanecké sněmovny.Nabízím proto Petru Nečasovi jednání o rozpuštění Sněmovny, umožnění přijetí rozpočtu a nových volbách na jaře 2013.

Současnou krizi ODS, kterou ukázal její kongres v přímém přenosu, vnímám jako velké memento pro všechny politické strany. ODS se programově vyprázdnila, je ovládaná regionálními kmotrovskými strukturami a rozežírána zevnitř korupcí. Pokud bude Nečasova vláda za současné situace pokračovat, může to znamenat i úplný zánik ODS. Nesouhlasím ale s těmi, kteří říkají, že je to v zásadě jedno. Navzdory četným a zásadním výhradám jež mám k současné ODS, oslabilo by to českou demokracii, protože v pravé části politického spektra by posílili pravicoví populisté a extremisté.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: cssd.czTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková: Osada Baba má vlastní webové stránky i mobilní aplikaci

8:39 Třeštíková: Osada Baba má vlastní webové stránky i mobilní aplikaci

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s dalšími institucemi spustil novou mobilní aplikaci a …