Seďa (ČSSD): Pravice svoji šanci již promarnila

17. 9. 2012 17:12

Pravicové vlády pod taktovkou ODS vládnou naší zemi více jak šest let. Za tu dobu se výrazným způsobem snížila životní úroveň našich občanů, ořezal se sociální stát, zavedly se poplatky ve zdravotnictví, zvedly se ceny léků, potravin, energií, korupce dostala zelenou, podřezávají se veřejné investice a zejména se zvýšilo zadlužení státu. Prostě pravice svoji šanci již promarnila a jsem zvědavý, kdo z občanů skočí na její inzerci Šance pro zodpovědné.

Seďa (ČSSD): Pravice svoji šanci již promarnila
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Když jsme u celostátní inzerce ODS s názvem „Dejme prostor podnikání. Vytvoříme tím pracovní místa“, je nutno se ptát, co doposud v podpoře podnikání pravice provedla. Protože spoléhání se pouze na nízké daně nikam nevede. Například podle studií OECD, ale i NERVu, panuje v naší zemi zbytečná byrokracie, která zatěžuje zejména drobné podnikatele. Pro podporu podnikání je důležitá i kvalitní infrastruktura, vzdělanost, dostupné a kvalitní veřejné služby a nízká míra korupce. Tohle všechno vláda svými nerozumnými škrty oslabila. Tak jako oslabila domácí koupěschopnou poptávku, čímž zasadila přímý úder českému byznysu.

Souhlasím s tvrzením, že nelze házet klacky pod nohy podnikatelskému sektoru. Na druhou stranu nelze stále útočit na sociální jistoty zaměstnanců, seniorů a rodin s dětmi. Právě vyvážená politika současné pravicové vládě schází. Tak jako jí chybí kompetentnost. ODS se chlubí relativně nízkou nezaměstnaností ve výši 6,7%. Ovšem již toto číslo je lživé, protože podle Českého statistického úřadu byla nezaměstnanost k 31.8.2012 8,3%. Zřejmě u občanských demokratů stále platí, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.

Já jsem ovšem přesvědčen, že veřejnost již má své neblahé zkušenosti s vládou pravice a nenechá se opět oklamat modrými inzeráty. Když totiž pan premiér P.Nečas kritizoval sociální demokraty za to, že používají v krajských volbách celostátní témata, nějak opomněl dodat, že i on a jeho ODS tato témata použijí. Bylo by však vhodné, aby si na rozdíl od ČSSD nevymýšleli a opět, tak jako je jejich zvykem nestrašili občany České republiky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: cssd.czTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková: Osada Baba má vlastní webové stránky i mobilní aplikaci

8:39 Třeštíková: Osada Baba má vlastní webové stránky i mobilní aplikaci

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s dalšími institucemi spustil novou mobilní aplikaci a …