Výbor navrhl schválit daňové smlouvy s Kolumbií a Saúdskou Arábií

4. 7. 2012 10:40

Sněmovní rozpočtový výbor ve středu doporučil sněmovně, aby schválila smlouvy s Kolumbií a Saúdskou Arábií o zamezení dvojímu zdanění a o zabránění únikům na daních z příjmu. Náměstek ministra financí Ladislav Minčič prohlásil, že s těmito zeměmi neměla ČR dosud uzavřenou žádnou smlouvu, a hrozilo tak dvojí zdanění zisků.

Výbor navrhl schválit daňové smlouvy s Kolumbií a Saúdskou Arábií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Smlouvy má projednat také Senát. Jeho hospodářský výbor i výbor pro zahraniční věci doporučily smlouvu schválit.

Smlouvy s oběma zeměmi obdobně jako smlouvy s jinými státy stanoví mimo jiné, že se příjmy budou zdaňovat v zásadě v té zemi, kde má poplatník své daňové sídlo. Příjmy z nemovitého majetku se budou zdaňovat v té zemi, kde nemovitost leží. Stejně tak budou mít finanční úřady obou zemí právo zvýšit daňový základ v případě, že se firma pokusí o daňový únik skrytým převodem zisku mezi podniky z obou smluvních zemí.

Náměstek Minčič podotkl, že podle předpokladů bude Kolumbie po Brazílii a Argentině třetí nejrychleji rostoucí ekonomikou Jižní Ameriky.

V případě smlouvy se Saúdskou Arábií vláda uvádí, že může mít dopad na již dříve podepsané daňové smlouvy s Kuvajtem a Spojenými arabskými emiráty. V těchto smlouvách se ČR zavázala, že pokud některému z členských států Rady pro spolupráci Zálivu, kam patří i Kuvajt a SAE, poskytne příznivější podmínky, budou se vztahovat i na tyto dvě uvedené země.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Člen vedení ODS: Vláda a chudoba zabíjí lidi

14:36 Člen vedení ODS: Vláda a chudoba zabíjí lidi

Podle europoslance a člena Výkonné rady ODS Hynka Fajmona může za otravy metylakoholem špatná legisl…