U projektů ELI a BIOCEV by se měl provést audit, míní člen vědecké rady

12. 7. 2012 17:43

Mají projekty vědeckých center, jako je ELI nebo BIOCEV, budoucnost? Podle Zbyňka Frolíka z Rady pro vědu, výzkum a inovace ano. Musí se ale provést kontroly, protože podle něj budou mít oba projekty problémy.

U projektů ELI a BIOCEV by se měl provést audit, míní člen vědecké rady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zaměstnanec v laboratoři

„ELI a BIOCEV můžou mít problémy,“ připustil ve Dvaceti minutách Radiožurnálu člen vládní Rady pro vědu, výzkum a inovace Zbyněk Frolík. Na vědu je totiž méně peněz, než by bylo potřeba. Oba projekty se navíc prodražily. I Frolík připustil, že zřejmě „spolknou více prostředků, než původně počítali“.

„Je potřeba, aby se to zkontrolovalo,“ připustil. „Abychom za tři roky neříkali, že rada to měla říct, že tam ten problém je,“ dodal. Podle jeho slov je dost možné, že rada brzy vyzve premiéra Petra Nečase, aby vypsal audit. Hrozí totiž problémy s udržitelností. 

Zároveň ale Frolík upozornil, že během tří nebo čtyř let by si projekty měly „sednout“. „Není to nic špatného. Je správné, abychom to podporovali,“ míní Frolík. „Na druhou stranu je otázka, zdali jsme něco nepřecenili.“

Důležitý je také fakt, kde se peníze na vědu a podobné projekty vezmou. Škrtá se totiž všude. Vědci momentálně upozorňují, že se sníženým přísunem peněz do vědy se snižuje i konkurenceschopnost státu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Člen vedení ODS: Vláda a chudoba zabíjí lidi

14:36 Člen vedení ODS: Vláda a chudoba zabíjí lidi

Podle europoslance a člena Výkonné rady ODS Hynka Fajmona může za otravy metylakoholem špatná legisl…