Ještě horší než Havel. Komárek lituje Klausova odcházení

26. 10. 2012 10:10

Říká se, že dějiny se opakují dvakrát. Jednou jako tragédie, podruhé jako fraška. Pokud jde o odcházení prezidentů, dokázala prý naše země dějiny překonat. První odchod Václava Havla byl fraškou a ten druhý, který nyní absolvuje Václav Klaus, se dá označit jako „Troška“, neboli bláznivá, košilatá komedie.

Ještě horší než Havel. Komárek lituje Klausova odcházení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Martin Komárek v MF DNES píše, že „druhé volební období Václava Havla nebylo hodno jeho jména. Zejména jeho závěr. Závěr druhého volebního období Václava Klause je ještě mnohem horší, jak lidsky, tak politicky.“

Je prý smutné, že Klausova politická kariéra vrcholí zrovna takto. Jeho politický odkaz totiž prý bude úplně jiný. „I když byl vždy sebestředný, polemický, demagogický, tak to byl muž, který založil moderní českou politiku,“ myslí si komentátor. Při všech nedostatcích byl v devadesátých letech velkým politikem, přinejmenším na naše poměry.

Nyní je však na někdejšího velikána žalostný pohled. Jeho kdysi racionální odpor proti Evropské unii se stal ve své přehnanosti komickým, jeho nejbližší poradci vystupují jako šašci či extremisté, a jeho atentáty na nástupce v čele ODS jsou zlomyslné a nesmyslné.

Proto Komárek doufá, že prezident potvrdí svou velikost, a stáhne se z veřejného života tak jako Václav Havel. Tak si prý může uchovat své renomé. Jinak se definitivně odebere do Troškova panoptika.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: javTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

8:22 Už se bouří i malé děti. Vzkaz od 10leté holčičky: Jste blbci!

REPORTÁŽ Několikaměsíční izolace a stále nejasný návrat do škol dopadá i na děti, které dosud „držel…